Witamy na stronie serwisu Kocham Tomaszów!

Skocz do treści

Wydarzenia

ZGŁOŚ NOWĄ POZYCJĘ

Aktualne

Wystawa "Wielkie ssaki epoki lodowcowej' - zbiory z kolekcji Muzeum PAN

Wystawa

Miejsce: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, ul. POW 11/15.
Czas: od 11 września do 13 listopada.
Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie i Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na ekspozycję poświęconą wielkim ssakom epoki lodowcowej. Zaprezentowane zostaną kości ssaków, które żyły na terytorium Polski w epoce zlodowaceń – glacjałów, a także interglacjałów – okresów wycofywania się lądolodu i ocieplania klimatu. Na wystawie można zobaczyć kości zwierząt pochodzące głównie z piaskowni w Pyskowicach, z Góry Kalwarii, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy, a także z jaskiń: Komarowej, Nietoperzowej i Raptawickiej. Wystawie towarzyszyć będą zajęcia edukacyjne – warsztaty i lekcje muzealne – dla grup zorganizowanych pt. „Jaskinia – kapsuła czasu”. Uczestników zajęć zaprosimy do jaskini, poznamy jej przeznaczenie w trudnej epoce plejstocenu, z jej wnętrza będziemy przyglądać się życiu zwierząt i ówczesnych ludzi, a także poznamy wartość jaskini jako „kapsuły czasu” z której współcześni naukowcy czerpią wiedzę o świecie sprzed tysięcy lat. Koszt warsztatów od osoby: 8 zł, dla Muzealnej Akademii Maluch 5zł, lekcja muzealna 4 zł. Wystawa czynna od 9.09.2022 do 13.11.2022. Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim, ul. P.O.W. 11/15, od wtorku do niedzieli 10.00-16.00; piątek 10.00-18.00, od listopada – piątek 10.00-16.00.

Od: 09 Września 2022
Do: 13 Listopada 2022

Konkurs plastyczny EKOPOCZTÓWKA

Konkurs plastyczny EKOPOCZTÓWKA

Miejsce: MCK Browarna 7.
Czas: do 7 listopada 2022 roku.
Do 7 listopada br. w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim można składać prace plastyczne o tematyce ekologicznej w konkursie pn. „Ekopocztówka”. Jest on skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego.
Konkurs jest jednoetapowy. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (z wyłączeniem prac przestrzennych) i mieścić się w formacie od A5 do A3. Przy ich ocenie jury brać będzie pod uwagę m.in. oryginalność podejścia do tematu oraz poziom artystyczny.
Nagrody rzeczowe i wyróżnienia, których fundatorem są Lasy Państwowe − Nadleśnictwo Smardzewice (partner konkursu), przyznane zostaną w kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna oraz klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII szkół podstawowych.
Prace należy dostarczyć najpóźniej do 7 listopada br. na adres: Miejskie Centrum Kultury, ul. Browarna 7, 97-200 Tomaszów Mazowiecki wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem, których wzory dostępne są na stronie internetowej MCK (www.mck-tm.pl). Tam również można zapoznać się ze szczegółowym regulaminem konkursu „Ekopocztówka”.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 listopada br. w MCK Browarna, ul. Browarna 7. O terminie wręczenia nagród/wyróżnień laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.

Od: 21 Września 2022
Do: 07 Listopada 2022

Projekt "W okowach miłości Niepodległej"

Projekt

Miejsce: w zależności od wydarzenia, organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Mościckiego 6.
Czas: 10 września - 20 października 2022 roku.
Wydarzenia organizowane w ramach projektu wzbogacą wiedzę uczestników o procesie budowania państwowości w naszym mieście i okolicach odwołując się do życia ówczesnych mieszkańców. Pokażą jak wyglądały różne aspekty codzienności wielokulturowej społeczności Tomaszowa. Partnerami projektu są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Muzeum im. Tomasza Ostrowskiego, Fundacja Pasaże Pamięci, szkóły oraz wolontariusze. W ramach zadania „W okowach miłości Niepodległej” Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zorganizuje następujące wydarzenia kulturalne i edukacyjne:
• "Wędrówka po międzywojennym Tomaszowie" z dr Justyną Biernat.
• "Pod urokiem Najbłękitniejszej – poetycka opowieść Juliana Tuwima o miłości do Stefanii Marchew" - prelekcja dla młodzieży wygłoszona przez Zbigniewa Milczarka.
• „Skrawki codzienności” - warsztaty kolażu.
• Wystawa prac uczestników warsztatów kolażu „Skrawki codzienności”.
• "Historie odnalezione A. Kobalczyka"- prelekcja dla młodzieży.
Szczegóły: https://mbptomaszow.pl/aktualnosci/148-biblioteka/1171-w-okowach-milosci-niepodleglej

Od: 10 Września 2022
Do: 20 Października 2022

Projekt Fotograffia

Projekt Fotograffia

Organizator: Miejskie Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18.
Czas: czerwiec-październik 2022 roku
Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczyna realizację projektu pn. „FotoGraffia”. W jego ramach odbędą się m.in. międzypokoleniowe warsztaty edukacyjne, malowanie murali i spacer ich szklakiem po mieście oraz prelekcja na temat historii i wielokulturowości Tomaszowa Mazowieckiego. Projekt potrwa do października br., a zakończy go wystawa zdjęć oraz koncert Karoliny Cichej. Udział we wszystkich wydarzeniach jest dla mieszkańców bezpłatny.
Więcej informacji: http://mck-tm.pl/fotograffia-od-zdjec-do-murali/#more-16663

Od: 06 Czerwca 2022
Do: 12 Października 2022

Coolturalne Show z MCK-iem

Coolturalne Show z MCK-iem

Miejsce: placówki Miejskiego Centrum Kultury
Czas: 26-30 września 2022 roku
Od 26 do 30 września w Miejskim Centrum Kultury (Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50, Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39 i Browarna przy ul. Browarnej 7) odbędzie się Coolturalne Show, czyli otwarte zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ich trakcie będzie można lepiej poznać ofertę placówki na nowy rok edukacyjno-kulturalny 2022/2023, porozmawiać z kadrą specjalistów, obejrzeć pracownie i poznać więcej szczegółów na temat nowych form, które ruszają od tego roku.
Zajęcia pokazowe są bezpłatne. Wszystkie odbywać się będą zgodnie z harmonogramem, który znaleźć można na stronie www.mck-tm.pl w zakładce Strefa Zajęć (https://www.strefazajec.pl/course?city_id=63&company_id=1152&course_age=).
Serdecznie zapraszamy wszystkich ‒ od malucha po seniora. Przyjdź! Zobacz! Zostań!

Od: 26 Września 2022
Do: 30 Września 2022

Kino Helios

Kino Helios

Miejsce: Kino Helios, ul. Warszawska 1.
Czas: Repertuar do 29 września 2022 roku.
Repertuar dostępny: https://www.helios.pl/53,Tomaszow-Mazowiecki/Repertuar/

Od: 04 Kwietnia 2021
Do: 29 Września 2022

Zbliżające się

Miejski Wielogłos - spacer szlakiem tomaszowskich murali

Miejski Wielogłos - spacer szlakiem tomaszowskich murali

Miejsce: zbiórka uczestników przy muralu, ul. Grota - Roweckiego 68.
Czas: 8 października 2022 roku, godz. 10:50.

„Miejski wielogłos” - spacer śladami murali, które powstały w ramach projektu „FotoGraffia”Podczas spaceru prowadząca dr Justyna Biernat z Fundacji Pasaże Pamięci zapozna uczestników z historiami mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, na podstawie których powstało 6 murali na terenie miasta.Trasa spaceru - ok. 5 km, czas trwania około 3 godzin. Na zakończenie spaceru organizatorzy przygotowali niespodziankę dla uczestników spaceru.Podczas spaceru dostępny będzie tłumacz języka migowego. Udział bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona. Zapisy: Miejskie Centru Kultury, plac Kościuszki 18 w godz. 9:00-15:00 lub pod numerem telefonu 44 712 23 69.

Od: 08 Października 2022
Do: 08 Października 2022

Inowłódz 2022 - wsytawa poplenerowa

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury, ul. Niebrowska 50.
Czas: 6 października 2022 roku, godz. 18:00.
Prace malarskie z pleneru w Inowłodzu.

Od: 06 Października 2022
Do: 06 Października 2022

Wystawa poplenerowa - Inowłódz 2022

Wystawa poplenerowa - Inowłódz 2022

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50.
Czas: 6 października 2022 roku, godz. 18:00.
Wystawa poplenerowa w MCK Tkacz
Blisko trzydzieści prac wykonanych przez uczestników zajęć z rysunku i malarstwa w Miejskim Centrum Kultury na wakacyjnym plenerze malarskim w Inowłodzu zostanie pokazanych na wystawie w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.
Na wystawie swoje obrazy zaprezentują: Urszula Wójcikowska, Elżbieta Stolarek, Agata Fornalczyk, Dorota Surowińska, Anna Hetke, Jerzy Wolaniuk, Iga Kopeć, Marcin Jaros, Agnieszka Węglińska, Magdalena Turlińska, Barbara Tuora-Wysocka i Renata Łopat.
Wstęp na wernisaż jest wolny. Zapraszamy.

Od: 06 Października 2022
Do: 06 Października 2022

Grace i Gloria - spektakl w MCT Tkacz

Grace i Gloria - spektakl w MCT Tkacz

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50.
Czas: 2 października 2022 roku, godz. 18:00.
Stanisława Celińska i Lucyna Malec to znakomity aktorski duet, który będzie można zobaczyć w niedzielę, 2 października w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Panie wystąpią w spektaklu „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka. Początek o godz. 18.
Bilety w cenie 69 zł do nabycia przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/spektakl/Grace-i-Gloria-TM/Tomaszow-Mazowiecki oraz stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.
Czas trwania spektaklu: 130 minut

Od: 02 Października 2022
Do: 02 Października 2022

Ninja Run w Arenie Lodowej

Ninja Run w Arenie Lodowej

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26.
Czas: 30 września - 2 października 2022 roku.
Wiemy jakim zainteresowaniem cieszy się to wydarzenie wśród naszych gości i już dziś możemy obiecać, że i tym razem będzie się działo! Szykuje się naprawdę wyjątkowy tor, który będzie zawierał bardzo kreatywne i wymagające przeszkody.
Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na 7 edycję Ninja Run, można je nabyć w kasach Areny Lodowej.
Bilet ulgowy to koszt 15 zł, a normalny 20 zł.
Kibicujcie razem z nami.
Zapraszamy do Areny Lodowej!

Od: 30 Września 2022
Do: 02 Października 2022

Noc bibliotek

Noc bibliotek

Miejsce: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej
Czas: 30 września 2022 roku, w godz. 17:00-21:30

Zapraszamy na VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: „To się musi powieść”. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.
Na uczestników wieczornego spotkania będą czekały liczne atrakcje:
- 17.00 - 18.00 - Spotkanie autorskie z Panią Moniką Sakturą, autorką książki pt. „Dawno temu w bibliotece”,
- 18.00 - 19.00 -  Prezentacja teatrzyku kamishibai (historia teatru ilustracji), przygotowanie wspólnie z uczestnikami ilustracji do tekstów Marii Konopnickiej, patronki roku 2022 r.,
- 19.00 - 19.30 - Prezentacja przygotowanych kart kamishibai,
- 19.30 - 20.00 - Biblioteczne podchody, czytanie opowieści grozy,
- 20.00 - 21.30 - Seans filmowy,
- Bookcrosing (akcja trwa przez całą imprezę),
- Poczęstunek.
Istnieje możliwość pozostawienia pociech pod czujnym okiem bibliotekarek, pod wcześniejszym wypełnieniu karty zgłoszeniowej dziecka.

Od: 30 Września 2022
Do: 30 Września 2022

Archiwalne

Targi Nowych Technologii w Arenie Lodowej

Targi Nowych Technologii w Arenie Lodowej

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26.
Czas: 23 - 24 września 2022 roku.
Targi podzielone zostaną na strefy: wystawienniczą, warsztatową i aktywności. W części wystawienniczej zostanie wystawionych około 30 stoisk, na których to zostaną zaprezentowane różne technologie z branży tekstylnej ze szczególnym uwzględnieniem technologii w projektowaniu odzieży sportowej, a także nowości wśród tkanin. W części kongresowej możemy spodziewać się wielu paneli, konferencji oraz szeregu otwartych wykładów szkoleniowych. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie czekają na nas podczas tych dwóch intensywnych dni! Pierwszego dnia targów o godzinie 18:00 odbędzie się u nas koncert Dave Bo z Zespołem Nick Sinckler, Paweł Rogalski – Mr. DrumR! Drugiego dnia będzie można obejrzeć profesjonalny pokaz mody sportowej, a także mecz piłki siatkowej grup młodzieżowych KS Lechia TomaszTargi podzielone zostaną na strefy: wystawienniczą, warsztatową i aktywności. W części wystawienniczej zostanie wystawionych około 30 stoisk, na których to zostaną zaprezentowane różne technologie z branży tekstylnej ze szczególnym uwzględnieniem technologii w projektowaniu odzieży sportowej, a także nowości wśród tkanin. W części kongresowej możemy spodziewać się wielu paneli, konferencji oraz szeregu otwartych wykładów szkoleniowych. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie czekają na nas podczas tych dwóch intensywnych dni! Pierwszego dnia targów o godzinie 18:00 odbędzie się u nas koncert Dave Bo z Zespołem Nick Sinckler, Paweł Rogalski – Mr. DrumR!Drugiego dnia będzie można obejrzeć profesjonalny pokaz mody sportowej, a także mecz piłki siatkowej grup młodzieżowych KS Lechia Tomaszów Maz. O godzinie 12.30 rozpocznie się otwarty trening fitness, który poprowadzi sam trener personalny QCZAJ! Wstęp wolny!

Od: 23 Września 2022
Do: 24 Września 2022

Wernisaż wystawy malarskiej Magdaleny Dziejmy

Wernisaż wystawy malarskiej Magdaleny Dziejmy

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50.
Czas: 23 września 2022 roku, godz. 18:00.
Magdalena Dziejma – tomaszowianka, obecnie mieszkająca i tworząca w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18. Wstęp bezpłatny.
Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy.

Od: 23 Września 2022
Do: 23 Września 2022

Love Polish Jazz Festival

Love Polish Jazz Festival

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26.
Czas: 17-18 września 2022 roku.
Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.

Program 6. Love Polish Jazz Festival/
17.09.2022 r., godz. 18 – Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz z towarzyszeniem: Piotra Orzechowskiego Pianohooligana (fortepian), Maxa Muchy (bas) i Grzegorza Pałki (perkusja). Projekt: „Nasza miłość”

17.09.2022 r., godz. 20 – Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona Band”

18.09.2022 r., godz. 18 – TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”

18.09.2022 r., g. 20 – Ewa Bem & Andrzej Jagodziński Quartet

Sprzedaż biletów

Bilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,
a także stacjonarnie:
 w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18,
 w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11,
 PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6
 Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.

Organizator LPJF – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (http://www.mck-tm-pl)

Partner Główny 6. LPJF – PKN ORLEN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Warsztaty jazzowe dofinansowano ze środków Fundacji PZU.


Od: 17 Września 2022
Do: 18 Września 2022

Spacer po Tomaszowie: Niebieskie Źródła odkryte na nowo

Spacer po Tomaszowie: Niebieskie Źródła odkryte na nowo

Miejsce: Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła.
Czas: 17 września 2022 roku, godz. 11:00.

Pasjonaci lokalnej historii po raz drugi będą mogli wziąć udział w „Spacerze po Tomaszowie”. Tym razem Informacja Turystyczna działająca w strukturach Miejskiego Centrum Kultury zaprasza do Rezerwatu Przyrody Niebieskie Źródła.Tomaszowianie i turyści, którzy wezmą udział w wydarzeniu, będą mieli okazję zapoznać się z mało znanymi faktami dotyczącymi historii Niebieskich Źródeł, takimi jak np. plany utworzenia na terenie rezerwatu parku turystyczno-przyrodniczego, którego projekt przygotowała inżynier Alina Scholtzówna.
Prowadzącym spacer po Niebieskich Źródłach będzie tomaszowski regionalista, dziennikarz i pasjonat historii Andrzej Kobalczyk, który dotarł do wielu ciekawych informacji, unikatowych zdjęć i planów utworzenia wspomnianego parku, a także odnalazł w rezerwacie ślady prowadzonych przed wojną prac.
Udział w „Spacerze po Tomaszowie” jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na wydarzenie należy się zapisać osobiście w Informacji Turystycznej mieszczącej się na placu Kościuszki 29 lub telefonicznie pod numerem 44 710 03 29.
Zbiórka uczestników 17 września o godz. 10.45 przy drewnianej bramie prowadzącej do Rezerwatu Przyrody Niebieskie Źródła. Po zakończonym zwiedzaniu dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Deko Smaku będzie można skorzystać z symbolicznego poczęstunku. Będzie to również czas na rozmowy oraz wymianę spostrzeżeń między biorącymi udział w spacerze oraz zadanie pytań prowadzącemu.
Serdecznie zapraszamy.

Od: 17 Września 2022
Do: 17 Września 2022

Love Polish Jazz Festival. Wrześniowe warsztaty jazzowe z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Love Polish Jazz Festival. Wrześniowe warsztaty jazzowe z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 5.
Czas: 14-16 września 2022 roku.
Jeśli twoją pasją jest muzyka, chcesz poznać jej tajniki w jazzowej odsłonie, masz ochotę na wspólne jammowanie oraz występ z big-bandem muzycznym na festiwalowej scenie, nie może Cię zabraknąć na warsztatach jazzowych.
Do prowadzenia zajęć warsztatowych zaproszeni zostali znakomici pedagodzy i artyści, którzy podzielą się swoją unikalną wiedzą.
|Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie oraz innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. W klasie fortepianu uczestników szkolił będzie Przemysław Raminiak. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, Tomasz Grabowy nauczy techniki gry jazzowej na gitarze basowej, a Krzysztof „Puma” Piasecki na gitarze solowej elektrycznej.
Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia na adres e-mail: zgloszenia@mck-tm.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby Miejskiego Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18 do 31 lipca 2022 r. Uczestnictwo w warsztatach jest nieodpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Zastrzegamy możliwość wstępnej kwalifikacji na warsztaty.
Plan warsztatów
14-15.09.2022 (środa–czwartek) – zajęcia w sekcjach

    Dorota Miśkiewicz – wokal
    Przemysław Raminiak – fortepian
    Adam Wendt – saksofony i inne instrumenty dęte
    Marcin Jahr – perkusja
    Tomasz Grabowy – gitara basowa
    Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara
16.09.2022 (piątek) – zajęcia zespołowe dla wszystkich uczestników oraz koncert w klubie festiwalowym
15-17.09.2022 (czwartek, piątek, sobota) – wieczorne koncerty w klubie festiwalowym
18.09.2022 (niedziela) – udział uczestników warsztatów wraz z wykładowcami oraz TM Brass Orchestra w koncercie na festiwalowej scenie 6. Love Polish Jazz Festivalu!
Opis warsztatów:
Warsztaty wokalne
-zajęcia ogólnomuzyczne: ćwiczenia emisyjne, oddechowe, dykcyjne, rozgrzewka mowy, ćwiczenia rytmiczne, nauka pracy w zespole, nauka wykorzystywania możliwości akompaniamentu na żywo (współpraca z akompaniatorem w zakresie dynamiki, tempa utworu), praca nad ruchem scenicznym, praca z mikrofonem;
-zajęcia indywidualne: uczestnicy przygotowują na spotkanie z Dorotą Miśkiewicz i pianistą wybraną przez siebie piosenkę, na której prowadzący omówią popełniane błędy, zasugerują nowe rozwiązania interpretacyjne i techniczne (Uwaga! Uczestnicy są zobowiązani przynieść na zajęcia nuty (podstawowy zapis) wybranego utworu. Jest to niezbędne dla pracy z pianistą);
    warsztat z improwizacji.
Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Partner Główny: PKN ORLEN

Partner: Fundacja PZU

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Od: 14 Września 2022
Do: 16 Września 2022

Wykład o lokalnej wielokulturowości w MCK Browarna

Wykład o lokalnej wielokulturowości w MCK Browarna

Miejsce: MCK Browarna 7.
Czas: 14 września 2022 roku, godz. 16:00.
Dr. Anna Nierychlewska specjalizuje się w archeologii nowożytnej miast środkowej Polski. Prowadzi działania edukacyjne propagujące lokalną historię i zabytki województwa łódzkiego.
Spotkanie w MCK Browarna jest kolejnym z cyklu, jakie są organizowane w ramach edukacyjno-animacyjnego projektu „ETNO re:WITALIZACJE 2.0”, który realizowany jest przez Fundację Monumentum ludaicum Lodzense we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Wstęp wolny.

Od: 14 Września 2022
Do: 14 Września 2022

III Bieg im. Bogusława Drozdowskiego

III Bieg im. Bogusława Drozdowskiego

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26
Czas: 11 września 2022 roku
Tegoroczna edycja skierowana jest do dzieci i młodzieży. Już w niedzielę, 11 września dzieci i młodzież pobiegną po bieżni Areny Lodowej na dystansie 500 m ku czci prekursora łyżwiarstwa szybkiego w naszym mieście.
Szczegóły: https://arenalodowa.pl/aktualnosc-1404870856.html

Od: 11 Września 2022
Do: 11 Września 2022

Spektakl "Kup kota w worku, kup"

Spektakl

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50.
Czas: 10 września 2022 roku, godz. 19:00.
Spektakl pt. „Kup kota w worku, kup” wg prozy Tadeusza Różewicza w reżyserii Michała Rzepki. Wystąpią uczestnicy zajęć teatralnych w MCK.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w MCK przy pl. Kościuszki 18 oraz w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Od: 10 Września 2022
Do: 10 Września 2022

Historia w piasku zaklęta

Historia w piasku zaklęta

Miejsce: PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6
Czas: 10 września 2022 roku, w godz. 15:00-18:00.
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oferuje mieszkańcom i turystom między innymi zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej Groty Nagórzyckie, warsztaty „Piaskiem malowane”, Wielki Test Wiedzy o Grotach Nagórzyckich.
Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W ramach projektu odwiedzający będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat PTT Groty Nagórzyckie, a następnie sprawdzić się w Wielkim Teście Wiedzy. Na najmłodszych czekają warsztaty, na których poznają technikę malowania piaskiem – przewidziane pamiątki!
Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania przed wejściem na wydarzenie.

Od: 10 Września 2022
Do: 10 Września 2022

Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26.
Czas: 8-9 września 2022 roku.
Wiesław Stanisław Gawłowski był wybitnym polskim siatkarzem, trenerem, mistrzem świata z Meksyku i mistrzem olimpijski z Montrealu. W reprezentacji narodowej rozegrał aż 366 spotkań (1969–1980), co do niedawna stanowiło rekord w polskiej siatkówce. Dlatego to właśnie jemu dedykowany jest ten towarzyski turniej. Podczas trwania turnieju będzie również uruchomiony specjalny punkt informacyjny, w którym to każdy będzie mógł zapisać swoją pociechę do Akademii Siatkówki, którą prowadzi wykwalifikowana kadra.
Bilety w cenie 10 zł za dzień.

Od: 08 Września 2022
Do: 09 Września 2022

XV Piknik Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni

XV Piknik Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni

Miejsce: Przystań miejska nad Pilicą
Czas: 3-4 września 2022 roku
W programie:
SOBOTA / 3 WRZEŚNIA
14.30 – Narodowe Czytanie – Patronat Honorowy Pary Prezydenckiej;
16.00 – Konkurs „Płyń na byle czym”;
18.00 – Koncert greckiego zespołu MYTHOS.
NIEDZIELA / 4 WRZEŚNIA
16.00 – Koncert grupy WOKALNI z MCK, stoiska NGO, pokaz mega baniek mydlanych, wręczenie nagród dla Laureatów Konkursu Kreatywności Społecznej, podziękowania dla członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V Kadencj;
19.00 – Koncert MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO pod dyrekcją Kamila Wrony – gościnny występ KATARZYNY ŁASKIEJ.

Od: 03 Września 2022
Do: 04 Września 2022

IDO World Street Dance Show

IDO World Street Dance Show

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 22/24.
Czas: 2-4 września 2022 roku.
W jesień wchodzimy prawdziwie tanecznym krokiem! Po raz kolejny Arena Lodowa będzie organizatorem świetnego, międzynarodowego wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem.
Z radością możemy ogłosić, że tym razem gościmy światowej rangi imprezę taneczną! Przed nami:
MISTRZOSTWA ŚWIATA W TAŃCU STREET DANCE SHOW, PUCHAR ŚWIATA W HIP-HOP a także: PUCHAR ŚWIATA DISCO DANCE.
Już w pierwszy weekend września będziemy mogli podziwiać światowej klasy tancerzy, którzy właśnie u nas zaprezentują swoje umiejętności i podzielą się z nami swoją artystyczną wrażliwością.
Bilety na to wydarzenie będą dostępne JUŻ WKRÓTCE. Nie przegapcie tak wyjątkowej okazji, by z bliska zajrzeć do tanecznego świata. Zapraszamy!

Od: 02 Września 2022
Do: 04 Września 2022

Konkurs "Płyń na byle czym" w ramach cyklu To masz w Tomaszowie

Konkurs

Miejsce: Przystań nad Pilicą.
Czas: 3 września 2022 roku, godz. 16:00.
Lubisz wyzwania i rywalizację? Masz dużą wyobraźnię i zacięcie konstruktorskie? Szukasz ciekawych propozycji na spędzenie wolnego, weekendowego czasu z rodziną lub przyjaciółmi? W takim razie organizowany przez nas konkurs „Płyń na byle czym” jest dla Ciebie. Właśnie ruszyły zapisy do drugiej edycji.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy zbudować konstrukcję pływającą z „byle czego”, która będzie w stanie utrzymać się na wodzie i pokonać 100-metrowy odcinek Pilicy. Jednostka może być napędzana siłami natury: wiatru, ducha, mięśni, a także dopingiem kibiców i entuzjazmem uczestników. Dopuszczone są też proste konstrukcje mechaniczne.
Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie, a także jako załoga składająca się z członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Każda konstrukcja pływająca musi mieć pełnoletniego kapitana załogi. Organizatorzy konkursu zapewniają kamizelki asekuracyjne (kapoki), a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Zgłoszenia na formularzu, który wraz z regulaminem konkursu można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Centrum Kultury (www.mck-tm.pl), przyjmowane będą do 26 sierpnia 2022 r. do godz. 16. Można go przesłać drogą mailową na adres: zgloszenia@mck-tm.pl (w tytule wpisując Konkurs „Płyń na byle czym”), listownie na adres: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowiecki, pl. Kościuszki 18, 97-200 Tomaszów Mazowiecki (z dopiskiem Konkurs „Płyń na byle czym”) lub dostarczyć osobiście do siedziby organizatora (adres jak wyżej). Liczba uczestników (załóg) jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Ocenie będzie podlegać wygląd konstrukcji, stylistyka stroju załogi, pływalność konstrukcji oraz oryginalność podejścia do tematu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i wyróżnienia ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury. Nagrodą główną w konkursie będzie voucher o wartości 1000 zł do zrealizowania w Castoramie.
Udział w konkursie „Płyń na byle czym” jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Od: 03 Września 2022
Do: 03 Września 2022

Biesiada senioralna w stylu country

Biesiada senioralna w stylu country

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50.
Czas: 31 sierpnia 2022 roku, godz. 17:00.
W programie zabawa taneczna, występy artystyczne oraz konkursy. Osoby, które wezmą udział w „Biesiadzie Senioralnej”, bawić się będą przy przebojach w stylu country wybranych przez DJ-a Wronę. Zabawa przeplatana będzie konkursami oraz występami artystycznymi. Dla uczestników zaplanowano również słodki poczęstunek. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przez biletyna.pl oraz w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18.

Od: 31 Sierpnia 2022
Do: 31 Sierpnia 2022

Józef Panfil. Rysunki i Szkice. Wystawa w Muzeum

Józef Panfil. Rysunki i Szkice. Wystawa w Muzeum

Miejsce: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, ul. POW 11/15.
Czas: Do 28 sierpnia 2022 roku.
Mistrz pejzażu, światła i rysunku – mowa tutaj oczywiście o Józefie Panfilu, którego rysunki i szkice mamy zaszczyt prezentować w tomaszowskim Muzeum już od dziś tj. od 10 czerwca 2022 r. Na wystawę złożyło się 107 rysunków i szkiców, które Józef Panfil pokazuje po raz pierwszy szerokiej publiczności. Należy zaznaczyć, że jest to pierwsza taka wystawa, gdzie pokazany jest rysunkowy warsztat pracy. Oprócz rysunków i szkiców prezentujemy również szkicowniki artysty. Prace które pokazujemy zostały wykonane w latach 1977 – 2021. Zaplanowany został finisaż wystawy Józef Panfil. Rysunki i Szkice, o terminie którego będziemy informować Państwa na bieżąco. Wystawie towarzyszyć będzie wydawnictwo. Szczegóły wkrótce. Zapraszamy na wystawę do Muzeum
w godzinach jego otwarcia.

Od: 10 Czerwca 2022
Do: 28 Sierpnia 2022

Wakacyjne Warsztaty Biblioteczne: "Bajkowa Gralnia Biblioteczna"

Wakacyjne Warsztaty Biblioteczne:

Miejsce: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej, pl. Kościuszki 18.
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w letnich warsztatach pod nazwą: „Bajkowa gralnia biblioteczna”.
Przygotowaliśmy dla naszych młodych czytelników dwa turnusy zajęć. I od 27.06 – 01.07.2022 r.; II od 22.08 – 26.08.2022 r.
Spotkania będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00.
Na najmłodszych czeka moc atrakcji: poranki z książką, zajęcia literackie, ekologiczne oraz plastyczne, zabawy ruchowe, gry kinect, seanse filmowe.
Zapisu na letnie warsztaty w bibliotece można dokonać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy placu Kościuszki 18, więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 44 724-61-06.

Od: 00 ! 0000
Do: 26 Sierpnia 2022

Family Chillout with Night Ride vol. 2

Family Chillout with Night Ride vol. 2

Miejsce: Parking, ul. Zachodnia.
Czas: 21 sierpnia 2022 roku, 2 godz. 12:00 - 21:00.
WEŹ UDZIAŁ / POLUB / UDOSTĘPNIJ PLAKAT
SPOŚRÓD BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZABAWIE WYLOSUJEMY 3 OSOBY,
KTÓRE OTRZYMAJĄ KOSZULKĘ NOCNEJ JAZDY
PIERWSZE 10 OSÓB OTRZYMA NAKLEJKĘ NOCNEJ JAZDY (odbiór na terenie Tomaszowa lub na zlocie)
NAPISZCIE W KOMENTARZU," GOTOWE" DLA UŁATWIENIA .
Losowanie już w czwartek o godzinie 20.00.

Od: 21 Sierpnia 2022
Do: 21 Sierpnia 2022

Zlot Food Trucków Tomaszów Mazowiecki

Zlot Food Trucków Tomaszów Mazowiecki

Miejsce: plac przy ul. Konstytucji 3 Maja 1/3.
Czas: 19-21 sierpnia 2022 roku (pt.-sb. 12:00-21:00, nd. 12:00-20:00).
Zloty samochodów serwujących jedzenie to topowy na świecie trend w obszarze eventów. W ramach zlotu zapewniamy kuchnie ze wszystkich stron świata. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych i sezonowych produktów. Zapewniamy tylko najlepsze foodtracki i wyselekcjonowane jedzenie: przystawki, dania główne oraz desery i kawę. Zapraszamy.

Od: 19 Sierpnia 2022
Do: 21 Sierpnia 2022

Kino na leżakach w ramach cyklu To masz w Tomaszowie

Kino na leżakach w ramach cyklu To masz w Tomaszowie

Miejsce: Plac Kościuszki.
Czas: 20 sierpnia 2022 roku, godz. 21:00.
Plenerowy pokaz filmu pt. "Kogel Mogel 4". Wstęp bezpłatny.

Od: 20 Sierpnia 2022
Do: 20 Sierpnia 2022

Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij
Przewiń do góry