Nowy rozkład ŁKA. Będzie więcej połączeń kolejowych z Tomaszowa do Spały | Kocham Tomaszów! - oficjalny serwis turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Obraz
dofinansowania

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej,

konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Poznaj atrakcje miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Nowy rozkład ŁKA. Będzie więcej połączeń kolejowych z Tomaszowa do Spały

06.06.2024

Od niedzieli, 9 czerwca, zacznie obowiązywać nowy rozkład pociągów. Zmiany czekają również podróżnych wyjeżdżających z Tomaszowa Mazowieckiego, warto więc zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. W nowym rozkładzie m.in. znajdziemy znacznie więcej połączeń kolejowych z Tomaszowa do Spały realizowanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Będzie również jeździł autobus ŁKA. Warto też pamiętać o specjalnej ofercie wakacyjnej przygotowanej wspólnie przez ŁKA i miasto Tomaszów.  

 

Pociągiem do Spały

Wraz z wejściem kolekty rozkładu jazdy, od niedzieli, 9 czerwca, w weekendy będzie kursować aż pięć par połączeń kolejowych w relacjach: Łódź – Spała – Łódź lub Tomaszów Mazowiecki – Spała – Tomaszów Mazowiecki. Do tej pory z Tomaszowa do Spały w weekendy wyjeżdżały dwa pociągi dziennie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych, stąd decyzja o dodatkowych kursach. Od najbliższej niedzieli w każdy weekend do Spały z Tomaszowa będzie można odjechać o godzinach 10:19, 12:30, 14:43, 15:42 oraz o godz. 20. Ostatni powrotny pociąg wyjedzie ze Spały o godzinie 21.15 (od lipca można się spodziewać lekkiej korekty godzin odjazdów). 

Dodatkowo połączenia kolejowe będą uzupełnione jednym lub dwoma kursami autobusowymi, realizowanymi od piątku do niedzieli i w dni świąteczne, o godzinie 18:00.

W wybrane niedziele  - 9 czerwca, 14 lipca, 11 sierpnia br. podróżni, którzy wykupią bilet jednorazowy ŁKA w relacji do Spały, będą mogli skorzystać z oferty specjalnej „Nieodpłatny powrót z Jarmarku w Spale”. 

Bilet normalny na trasie Tomaszów - Spała kosztuje 4,20 zł, a podróż trwa około 15 minut. 

"Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA"

Warto też pamiętać, że kolejny rok z rzędu Tomaszów Mazowiecki razem z Łódzką Koleją Aglomeracyjną przygotował specjalne oferty dla turystów.  Taniej można m.in. zwiedzić Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy oraz pojeździć na gokartach w Arenie Lodowej. 

Przede wszystkim posiadacze ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA w relacji z/do Tomaszowa Mazowieckiego mogą podróżować komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim bezpłatnie. Dodatkowo można otrzymać zniżki w najciekawszych tomaszowskich atrakcjach.

ARENA LODOWA 
Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę Areny Lodowej dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego. Pasażerowie mogą zakupić bilety m.in. na letnie ślizgawki wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”. Od niedawna w Arenie działa tor kartingowy, a pasażerowie ŁKA mogą skorzystać ze zniżki na ofertę gokartów w wysokości 5 zł od ceny ogólnopolskiej obowiązującej w dniu zakupu. Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego.

SKANSEN RZEKI PILICY I PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „GROTY NAGÓRZYCKIE”
Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego.

Ze zniżek można skorzystać na podstawie ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub "Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta".

Oferta obowiązuje do 31 października 2024 r.

Zachęcamy do odwiedzenia Tomaszowa z biletem ŁKA!

Obraz
dofinansowania

Projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" wsparty przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
 

www.eeagrants.pl

Obraz
logo