Oto kwietniowy kalendarz wydarzeń. Sprawdźcie, co będzie się działo! | Kocham Tomaszów! - oficjalny serwis turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Obraz
dofinansowania

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej,

konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Poznaj atrakcje miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Oto kwietniowy kalendarz wydarzeń. Sprawdźcie, co będzie się działo!

Zdjęcie przedstawia koncert rockowy w Galerii Arkady
02.04.2024

Koncerty, spotkania, wernisaże, seanse filmowe - to tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać w kwietniu 2024 roku w Tomaszowie Mazowieckim i okolicy. Sprawdźcie, co dziać się będzie w nadchodzących tygodniach w naszym mieście!

 

Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Maz. wraz z łódzkim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zapraszają na promocję monografii 4 Pułku Artylerii Ciężkiej, który stacjonował w Tomaszowie Mazowieckim w latach 1935-1939. Autorami książki są znani historycy wojskowości: prof. Witold Jarno i dr Artur Kuprianis. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00.

„Piosenki o miłości”, reżyserski debiut Tomasza Habowskiego, to kolejna propozycja kinowa Miejskiego Centrum Kultury w cyklu Ale Kino. Projekcja filmu odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18 w MCK Tkacz.

Turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży „Secik” to idealna okazja na sportowy trening, naukę rywalizacji oraz dobrze spędzony wolny czas. Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą.

MCK zaprasza też do udziału w powiatowych eliminacjach 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 5 kwietnia o godz. 10 w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Browarnej 7.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza m.in. na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – „Najmłodsi książki czytają i mądrzy wyrastają” (gry i zabawy tematyczne, głośne czytanie), który odbędzie się 2 kwietnia, a także na kolejne edycje "Bajania na ekranie" oraz spotkania Dyskusyjnego Klubu Książkowego. 

Wernisaż malarstwa Nieformalnej Grupy Artystycznej „Bohema” pod hasłem "Wiosna" odbędzie się 12 kwietnia w MCK TKacz na Niebrowie. 

Kibice również znajdą coś dla siebie, w pierwszy weekend kwietnia, w sobotnie popołudnie (godz. 16) Lechia Tomaszów zmierzy się na sztucznym boisku przy ul. Nowowiejskiej z Wartą Sieradz. Klub zachęca sympatyków piłki nożnej do głośnego kibicowania. 

Natomiast Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza miłośników tańca na wyjątkowe wydarzenie. W dniach 13-14 kwietnia, razem ze Studiem Tańca Cantinero organizuje Mistrzostwa Świata w tańcu towarzyskim. Emocji na pewno nie zabraknie. 

Będzie też coś dla miłośników muzyki klasycznej. Na koncerty uczniów oraz Konkurs fortepianowy na 4 ręce zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia na Zapiecku. 

Akademia Tańca Sportowego „Aster” zaprasza na koncert, który odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Św. Antoniego 29. Podczas koncertu wystąpią uczestnicy zajęć tanecznych, które odbywają się w „Asterze”. 

Tuż przed majówką warto wybrać się do Galerii Arkady, gdzie odbędzie się otwarcie sezonu Fiesta Latina. 

Majówkę, która zapowiada się w tym roku bardzo atrakcyjnie, rozpoczniemy już 1 maja od Pikniku Rycerskiego w Skansenie Rzeki Pilicy. 

 

Pełny kalendarz wydarzeń do pobrania poniżej. Szykujcie się na kwiecień pełen atrakcji!

 

Pozdrawiamy

Zespół Kocham Tomaszów

 

Do pobrania
harmonogram-wydarzen-na-kwiecien-2024_aktualizacja.pdf [PDF | 1.03 MB] Pobierz
Obraz
dofinansowania

Projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" wsparty przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
 

www.eeagrants.pl

Obraz
logo