Przed nami czerwiec pełen wrażeń! Sprawdź, co będzie się działo w czerwcu w Tomaszowie i okolicy | Kocham Tomaszów! - oficjalny serwis turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Obraz
dofinansowania

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej,

konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Poznaj atrakcje miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Przed nami czerwiec pełen wrażeń! Sprawdź, co będzie się działo w czerwcu w Tomaszowie i okolicy

29.05.2024

Jest już gotowy harmonogram wydarzeń, które odbędą się w czerwcu w Tomaszowie  i okolicy. Przed nami koncerty, wystawy, wyścigi i biegi rekreacyjne. W czerwiec wejdziemy z przytupem, zapraszając na wydarzenia związane z obchodami Dnia Dziecka. Praktycznie nie będzie weekendu, by nic się w mieście nie działo, na finał oczywiście zaprosimy na Festiwal "A może byśmy tak... do Tomaszowa", czyli Dni Tomaszowa 2024! Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez. Jeśli nie znajdziecie na naszej stronie swojego wydarzenia, zachęcamy do przysyłania do nas informacji. 

W tym roku główne miejskie obchody Dnia Dziecka zaplanowane są na 2 czerwca (niedziela) na miejskiej Przystani nad Pilicą, a patronować im będzie... Pan Kleks. Od godziny 14 do 19 na wszystkie dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji m.in. strefa mega gier, dmuchany plac zabaw, fotobudka, animacje, pokazy tańców, koncerty i wiele więcej. Obchody Dnia Dziecka są w tym roku wpisane w XII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który będzie się odbywał w Tomaszowie w dniach 31 maja - 2 czerwca. 

Kolejna duża impreza, przygotowana nie tylko z myślą o dzieciach, ale również dorosłych, zaplanowana została na 1 czerwca na terenach rekreacyjnych nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach. Organizatorzy zapraszają na wielkie otwarcie sezonu letniego. Na terenie imprezy będzie wiele współdziałających ze sobą stref, wystąpią Natalia Zastępa, Wiktor Dyduła oraz O.S.T.R. Początek pikniku o godz. 15, występy gwiazd od godz. 18.30. Również w weekend nad Zalewem Sulejowskim odbędzie się Balonowy Dzień Dziecka. 

2 czerwca (niedziela) w godzinach 10-20 odbędzie się Dzień Dziecka z Areną, w tym dniu gokarty kids będą bezpłatne. Bezpłatny będzie również dmuchaniec oraz zajęcia na torze Ninja z Wiktorem Wójcikiem (dostępne w godzinach 12:00-20:00). Również 2 czerwca na tomaszowskich błoniach odbędzie się Dzień Dziecka z Klasykami, na który zapraszają Tomaszowskie Klasyki. Atrakcje będą czekały w godzinach 10-18. 

W kolejny weekend czerwca warto zwrócić uwagę na Piknik Motoryzacyjny, który odbędzie się na pl. Kościuszki 8 czerwca, a połączony będzie z Letnim Grand Prix o Puchar Prezydenta Tomaszowa, a także na zaplanowane tego samego dnia zawody kartingowe w Arenie Lodowej.

W środę 12 czerwca w ramach Dni Antoniańskich w Sanktuarium św. Antoniego odbędzie się koncert TM Orchestra pod dyrekcją Kamila Wrony. 

15 czerwca warto zadbać o swoje zdrowie i wziąć udział w Pikniku Profilaktycznym "Z miłości do zdrowia", który odbędzie się przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym, oprócz pikniku odbędzie się też bieg rekreacyjny ulicą Wandy Panfil. 

Warto również zwrócić uwagę na wydarzenia przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury, jak choćby recital Beaty Dembowskiej, plenerowe warsztaty fotograficzne z Anną Choderą czy też warsztaty praktykowania uważności MINDFULNESS.

19 czerwca na koncert w MCK Tkacz podsumowujący mijający rok szkolny zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, Galeria Arkady zaprasza natomiast 15 czerwca na kolejną odsłonę Fiesta Latina. Będzie się działo również w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz tomaszowskim Muzeum. 

Czerwiec zakończymy Festiwalem "A może byśmy tak... do Tomaszowa", czyli Dniami Tomaszowa 2024, wystąpią Michał Szpak, Mesajah, OSTR, Playboys, Michał Czerwiński, Komodo, Mesajah oraz tomaszowskie zespoły. Atrakcji na pewno nie zabraknie!

 

To będzie gorący czerwiec, zaplanujcie go razem z nami!

Zespół Kocham Tomaszów

Fot. Dariusz Kwapisiewicz

 

Do pobrania
harmonogram_wydarzen_na_czerwiec_2024.pdf [PDF | 124.25 KB] Pobierz
Obraz
dofinansowania

Projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" wsparty przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
 

www.eeagrants.pl

Obraz
logo