Gdzie szukać ochłody w Tomaszowie i okolicy. Oto 5 najlepszych miejsc! | Kocham Tomaszów! - oficjalny serwis turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Obraz
dofinansowania

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej,

konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Poznaj atrakcje miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Gdzie szukać ochłody w Tomaszowie i okolicy. Oto 5 najlepszych miejsc!

25.06.2024

Tomaszów Mazowiecki ma mnóstwo do zaoferowania, nawet gdy żar leje się z nieba. I mówimy nie o miejskich fontannach, których absolutnie nie polecamy do kąpieli, ale o miejscach, gdzie bezpiecznie spędzimy czas z rodziną.  Szukacie ochłody? Polecamy Wam 5 miejsc, gdzie na pewno odetchniecie od prażącego słońca i wysokich temperatur! 

Plaża na Przystani nad Pilicą

1. Przystań poleca się na każdą okazję

Nie ma lepszego miejsca na upalne dni jak tomaszowska Przystań nad Pilicą. Przede wszystkim jest tutaj codziennie strzeżone kąpielisko z szeroką piaszczystą plażą i zapleczem sanitarnym. Woda badana jest przez inspekcję sanitarną, dzięki czemu wiemy, że jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Dodatkowo dzieci skorzystają tutaj z kilku placów zabaw czy kompleksu boisk. Dla wielbicieli aktywnego spędzania wolnego czasu polecamy oczywiście kajaki, to właśnie z Przystani wiele firm organizujących spływy wypuszcza na Pilicę kajaki.  Na Przystani zorganizujesz też ognisko ze znajomymi czy skorzystasz z parku linowego. 

Basen w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych

2. A może na basen?

Kompleks basenów przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych to miejsce przygotowane przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale także młodzież i dorośli spędzą tu miło czas. Do dyspozycji są baseny o wymiarach: 10m x 8m - głębokość 100 cm -160 cm, brodzik dla dzieci głębokość 30cm w kształcie połowy koła o promieniu 6,6m oraz basen rekreacyjny głębokość 100 cm o wymiarach 9,60 x 5,5m. Do dyspozycji są zabawki wodne, a także leżaki i plac zabaw na terenie ośrodka. Znajdziemy też tutaj dużo cienia. Bezpiecznie pod okiem ratowników wykąpiemy się codziennie w pogodne dni w godzinach 10-18. W trakcie wakacji skorzystamy też z krytych basenów przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz Szkole Podstawowej nr 12. 

Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Maz.

3. Nieoczywiste Groty Nagórzyckie

Świetnym miejscem do szukania ochłody są... Groty Nagórzyckie. Tak, dokładnie. Trzeba bowiem wiedzieć, że temperatura we wnętrzu tej atrakcji turystycznej naszego miasta utrzymuje się na stałym poziomie około 9 stopni, i jest stała niezależnie od pory roku. To idealne miejsce, by odpocząć od upału, a jednocześnie dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii Tomaszowa i okolic. W wakacje groty otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18. 

Rezerwat Niebieskie Źródła

4. Zacienione Niebieskie Źródła

Idealnym miejscem, by odpocząć od prażącego słońca jest tomaszowska perełka, czyli Rezerwat Niebieskie Źródła. To tutaj dzięki rozłożystym koronom drzew, znajdziemy mnóstwo cienia, odpoczniemy na ławeczce, podziwiając naturalnie piękno modrych wywierzysk. Co prawda obowiązuje tutaj zakaz kąpieli, ale walory przyrodnicze i cień z pewnością pozwolą nam odetchnąć w trakcie upałów. 

Plaża w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim

5. Zrewitalizowane plaże Zalewu Sulejowskiego

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, gdy dokucza upał jest Zalew Sulejowski. Czas spędzimy tu zarówno na wodzie (wypożyczając łódki, rowerki czy skutery wodne z okolicznych wypożyczalni), ale także na jego plażach i w lasach wokół zbiornika. Osobom, którym nie przeszkadzają inni turyści, szczególnie w tym roku polecamy plażę w Smardzewicach, która w ubiegłym roku została zrewitalizowania. Powstały ścieżki spacerowe, plac zabaw, boisko, scena, a także wodny plac zabaw, który z pewnością spodoba się najmłodszym. Plaże zostały wysypane świeżym złotym piaskiem, a wokół dostępna jest baza gastronomiczna i noclegowa. Z Tomaszowa bezpiecznie dojedziemy nad zalew rowerem, a także skorzystamy z autobusów MZK, które na czas wakacji mają dodatkowe kursy. 

Obraz
dofinansowania

Projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" wsparty przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
 

www.eeagrants.pl

Obraz
logo