Długi weekend w Tomaszowie. Sprawdź, co będzie się działo!

12.08.2025

Przed nami długi sierpniowy weekend. Ponieważ pogoda zapowiada się bardzo upalna, podpowiadamy, jak spędzić wolny czas,  gdzie szukać rozrywki, a gdzie ochłody. Z naszym przewodnikiem na pewno nie będziecie się nudzić! Oto przegląd najważniejszych wydarzeń na najbliższe dni w Tomaszowie i okolicy!

W piątek, 15 sierpnia na Letniej Scenie Artystycznej na Przystani nad Pilicą wystąpi zespół Norbelana. Surowe brzmienia, mocne teksty i alternatywny klimat. Tworzą muzykę inspirowaną postindustrialnym krajobrazem miasta. Początek koncertu o godz. 19. 

W niedzielę warto wybrać się do Skansenu Rzeki Pilicy, gdzie w 85. rocznicę śmierci majora Henryka Dobrzańskiego odbędzie się Piknik Militarny "Hubalowa legenda". W godz. 12:00–18:00 Skansen Rzeki Pilicy ponownie stanie się miejscem żywej lekcji historii, patriotyzmu i wspólnego świętowania. W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Szczególną uwagę przyciągną pokazy wyszkolenia ułanów – w tym jazda konna oraz widowiskowe prezentacje władania szablą i lancą. Będzie też okazja, by usiąść w siodle i zrobić sobie zdjęcie na koniu ułańskim.

Również w niedzielę, 17 sierpnia, warto wybrać się do Parku Solidarność, gdzie o godz. 18 odbędzie się kolejny z cyklu koncertów parkowych, tym razem usłyszymy Aleami Piano Duo w programie "Od Bacha do Blue Note" na dwa fortepiany.  Na pewno nie zabraknie muzycznych wrażeń!

A jeśli upały będą nam za bardzo doskwierać, warto odwiedzić Arenę Lodową, gdzie czeka na nas zamrożony tor. Do 24 sierpnia 2025 roku – codziennie o godzinie 19:30 Arena zaprasza na letnie ślizgawki, które niezmiennie cieszą się popularnością wśród mieszkańców i turystów. To jedna z najchętniej wybieranych wakacyjnych atrakcji w Tomaszowie Mazowieckim. Ceny to 20 zł – bilet standardowy, a 16 zł – z Kartą Tomaszowianina. Przed wejściem na taflę warto skorzystać z innych atrakcji dostępnych w obiekcie – m.in. gokartów, ścianki wspinaczkowej, kręgielni, toru wrotkowo-rolkowego czy siłowni. Na pierwszym piętrze działa także „Café na Pięterku”.

Przez cały weekend dla zwiedzających będą otwarte atrakcje turystyczne: Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy w godz. 10-18, a także baseny przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, w sobotę i niedzielę zwiedzimy też Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego. 

Zachęcamy do zwiedzania i korzystania z wakacyjnych atrakcji!