Romantycznie i z pomysłem, czyli wycieczka weekendowa dla dwojga | Kocham Tomaszów! - oficjalny serwis turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Obraz
dofinansowania

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej,

konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Poznaj atrakcje miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Romantycznie i z pomysłem, czyli wycieczka weekendowa dla dwojga

Dla dwojga
Młodzież
Rodziny bez dzieci
Single
Skrócony opis wycieczki

Nie masz pomysłu na wolny weekend? Zapraszamy do Tomaszowa Mazowieckiego i gminy Tomaszów Mazowiecki na dwa dni pełne wrażeń. W programie m.in. romantyczne spacery, wodne szaleństwa, trochę historii, kultury i sztuki. Zadbamy o każdą minutę Waszego czasu wolnego!

1. Dla kogo i jak długo?

Przygotowaliśmy propozycję na okres od piątkowego popołudnia do niedzieli. Wycieczka obejmuje zarówno zwiedzanie historycznych miejsc, aktywności sportowe, ale także relaks i romantyczne chwile. Tomaszów Mazowiecki i gmina Tomaszów Mazowiecki oferuje wiele atrakcji, które mogą  sprawić, że ten weekend będzie niezapomniany dla zakochanej pary, ale także dla paczki przyjaciół czy seniorów.  

2. Atrakcje

Piątek:

16:00 Przyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego, w hotelu/pensjonacie położonym w Tomaszowie lub w gminie Tomaszów Mazowiecki.

Wieczorny spacer po Placu Tadeusza Kościuszki, połączony ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji.

Oprócz samego placu Tadeusza Kościuszki można podziwiać  tu m.in. odrestaurowaną pofabrykancką kamienicę rodziny Knothe (siedzibę Miejskiego Centrum Kultury) oraz ewangelicki kościółek św. Trójcy, zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Warto również zajrzeć do Galerii Arkady, która powstała w dawnych tomaszowskich jatkach.

19:00 Kolacja w lokalnej restauracji

20:30 Romantyczny spacer po Parku Bulwary nad Wolbórką

Warto sprawdzić kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych!

21:30 Nocna zabawa w centrum miasta

Wieczorne zwiedzenie jednego z pubów bądź dyskotek, gdzie można napić się drinka, potańczyć i miło spędzić czas. 

Sobota:

09:00 śniadanie w hotelu/restauracji

10:00 Zwiedzanie Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego

Pierwszym przystankiem sobotniej wycieczki jest Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, które znajduje się w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. To świetne miejsce, by dowiedzieć się więcej o historii Tomaszowa Mazowieckiego. W muzeum znajdziemy m.in. stałe wystawy o tematyce przyrodniczej, etnograficznej i archeologicznej, przygotowanie głównie z myślą o dzieciach. 

11:30 Podziemna Trasa Turystyczna - Groty Nagórzyckie

Kolejny punktem na trasie będą w Groty Nagórzyckie. Z centrum miasta dojedziemy tam samochodem w 5 minut, a rowerem w 20 minut).  Podziemna Trasa Turystyczna powstała w opuszczonej podziemnej kopalni piasku wykorzystywanego do produkcji szkła.

14:00 Obiad w lokalnej restauracji

15:00 Zwiedzanie Niebieskich Źródeł i Skansenu Rzeki Pilicy

Po południu proponujemy powrót do Tomaszowa Mazowieckiego, tą część wycieczki rozpoczynamy od zwiedzania Skansenu Rzeki Pilicy, czyli muzeum na świeżym powietrzu, poświęconego rzece Pilicy. W Skansenie Rzeki Pilicy możemy zwiedzać m.in. wystawy poświęcone młynarstwu dorzecza Pilicy, znaczeniu rzeki podczas II wojny światowej czy też historii pobliskiej Spały. Tuż obok Skansenu Rzeki Pilicy znajduje się Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła. Podczas spaceru alejkami rezerwatu możemy podziwiać niezwykłe krasowe wywierzyska, ale również bogatą faunę i florę tego miejsca. 

18:00 Wieczorny seans kinowy w kinie Helios lub Arena Lodowa

Wracamy do centrum Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie proponujemy w Galerii Tomaszów romantyczny seans w kinie Helios. Natomiast wielbicielom aktywnego wypoczynku polecamy zajrzeć do Areny Lodowej.  W zależności od pory roku pojeździmy tutaj na łyżwach, rolkach lub na gokartach.

20:30 Kolacja przy świecach w urokliwej restauracji w centrum Tomaszowa Mazowieckiego

Niedziela

9:00 Śniadanie 

10:00 Przejazd obok Kopalni Biała Góra (punkt widokowy w drodze do Smardzewic) oraz zwiedzanie Sanktuarium św. Anny

Proponujemy przejazd do Kopalni Biała Góra między Tomaszowem Mazowieckim i Smardzewicami. Powstał tutaj punkt widokowy, który pozwoli nam podziwiać z góry wyrobiska z piasku kwarcowego. Następnie warto odwiedzić Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach.

11.00 Przejazd nad Zalew Sulejowski do Smardzewic

Po dotarciu nad zalew polecamy wypoczynek na zrewitalizowanej plaży, spacer po molo,  dla amatorów aktywnego wypoczynku  proponujemy kajaki, łódki lub skutery wodne, które można wypożyczyć w przystaniach na brzegu zbiornika. Można również skorzystać z nauki windsurfingu lub wypożyczyć żaglówkę w jednym z portów. 

Pobyt nad Zalewem Sulejowskim możemy zamienić na spływ Pilicą ze Smardzewic lub z Tomaszowa Mazowieckiego w kierunku Spały. Czas spływu zależy od długości wybranej trasy. Kajaki można wypożyczyć m.in. na Przystani nad Pilicą.
 

16:00 – Obiad w restauracji nad Zalewem Sulejowskim i powrót do domu.

3. Warto wiedzieć

Informacja Turystyczna, pl. Kościuszki 29, tel. 44 710 03 29, e-mail: informacjaturystyczna@mck-tm.pl

  • Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego: ceny biletów - normalny 10 zł, ulgowy 5 zł 
  • Rezerwat Niebieskie Źródła - wstęp bezpłatny 
  • Skansen Rzeki Pilicy: ceny biletów – normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
  • Groty Nagórzyckie: ceny biletów – normalny 25 zł ulgowy 18 zł
  • obiekty hotelowe i gastronomiczne znajdziesz w naszej bazie adresowej

Ta propozycja obejmuje zarówno zwiedzanie historycznych miejsc, aktywności sportowe, ale także relaks i romantyczne chwile. Tomaszów Mazowiecki i gmina Tomaszów Mazowiecki oferuje wiele atrakcji, które mogą  sprawić, że ten dzień będzie niezapomniany dla zakochanej pary, ale także dla paczki przyjaciół czy seniorów.  

Warto sprawdzić aktualne ceny i dostępność atrakcji przed planowaną wycieczką. Spójrzcie również w nasz kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych, być może któraś z pozycji Was zainteresuje. Mamy  nadzieję, że nasze propozycję spełnią oczekiwania Waszej rodziny i dostarczą niezapomnianych chwil w Tomaszowie Mazowieckim!
 

4. Zobacz trasę na mapie

6. Audioprzewodnik

Do pobrania
Wycieczka weekendowa dla dwojga [PDF | 450.04 KB] Pobierz

7. Podziel się swoją opinią o wycieczce

Do tego pola można wysłać nieograniczoną liczbę plików.
Limit 64 MB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png.
CAPTCHA
7 + 13 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Obraz
dofinansowania

Projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" wsparty przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
 

www.eeagrants.pl

Obraz
logo