Wpadnij na dzień do Tomaszowa - jednodniowa wycieczka dla dwojga | Kocham Tomaszów! - oficjalny serwis turystyczny Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Obraz
dofinansowania

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej,

konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Poznaj atrakcje miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Wpadnij na dzień do Tomaszowa - jednodniowa wycieczka dla dwojga

test
Dla dwojga
Młodzież
Rodziny bez dzieci
Single
Skrócony opis wycieczki

Dzień w Tomaszowie Mazowieckim z ukochaną osobą? Oczywiście! Przygotowaliśmy dla Was m.in. klimatyczny spacer po Rezerwacie Niebieskie Źródła, szaleństwa na skuterach wodnych na Zalewie Sulejowskim, aktywne popołudnie w Arenie Lodowej, a na finał romantyczną kolację lub wieczorną zabawę w centrum miasta. Ten dzień w Tomaszowie Mazowieckim na pewno na długo zostanie w Waszej pamięci!

1. Dla kogo i jak długo?

Czas trwania wycieczki to około 14 godzin. Ta propozycja obejmuje zarówno zwiedzanie historycznych miejsc, aktywności sportowe, ale także relaks i romantyczne chwile. Tomaszów Mazowiecki oferuje wiele atrakcji, które mogą  sprawić, że ten dzień będzie niezapomniany dla zakochanej pary. 

2. Atrakcje

Park Bulwary

09:00 Spotkanie w centrum miasta i spacer po parku Bulwary

Proponujemy rozpocząć dzień od spotkania w centrum miasta. Możecie napić się kawy lub herbaty w jednej z lokalnych kawiarni przy pl. Kościuszki. Oprócz samego placu można podziwiać  tu m.in. odrestaurowaną pofabrykancką kamienicę rodziny Knothe (siedzibę Miejskiego Centrum Kultury) oraz ewangelicki kościółek św. Trójcy, zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Warto również zajrzeć do Galerii Arkady, która powstała w dawnych tomaszowskich jatkach. Później proponujemy spacer po parku Bulwary (z Placu Kościuszki spacer 5 minutowy), w którym można podziwiać bogatą zieleń. Można tu również skorzystać ze ścieżek rowerowych, którymi pojeździmy nie tylko na rowerze, ale i na rolkach. Wszystkie niezbędne materiały promujące miasto można uzyskać w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Zalew Sulejowski z lotu ptaka

10:30 Przejazd nad Zalew Sulejowski, na plażę w Smardzewicach

Następnym punktem programu będzie wycieczka nad Zalew Sulejowski do Smardzewic. Samochodem dojedziemy tam w 10 minut, rowerem w 30 minut.  Po drodze można zatrzymać się przy kopalni Biała Góra, gdzie powstał punkt widokowy, z którego można podziwiać kopalniany krajobraz. W Smardzewicach można zatrzymać się przy Sanktuarium św. Anny. Po dotarciu nad zalew polecamy wypoczynek na plaży, spacer po molo,  dla amatorów aktywnego wypoczynku  proponujemy kajaki, łódki lub skutery wodne, które można wypożyczyć w przystaniach na brzegu zbiornika. 

14.00 obiad w jednej z restauracji znajdujących się nad Zalewem Sulejowskim

15:00 Zwiedzanie Rezerwatu Niebieskie Źródła oraz Skansenu Rzeki Pilicy

Po południu proponujemy powrót do Tomaszowa Mazowieckiego, tą część wycieczki rozpoczynamy od zwiedzania Skansenu Rzeki Pilicy, czyli muzeum na świeżym powietrzu, poświęconym rzece Pilicy. W Skansenie Rzeki Pilicy możemy zwiedzać m.in. wystawy dedykowane młynarstwu dorzecza Pilicy, znaczeniu rzeki podczas II wojny światowej czy też historii pobliskiej Spały. Tuż obok Skansenu Rzeki Pilicy znajduje się Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła. Podczas spaceru alejkami rezerwatu możemy podziwiać niezwykłe krasowe wywierzyska, ale również bogatą faunę i florę tego miejsca. 

Arena lodowa widok z zewnątrz

17:00 Romantyczny seans filmowy w kinie Helios lub Arena Lodowa

Wracamy do centrum Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie proponujemy w Galerii Tomaszów romantyczny seans w kinie Helios. Natomiast wielbicielom aktywnego wypoczynku polecamy zajrzeć do Areny Lodowej.  W zależności od pory roku pojeździmy tutaj na łyżwach, rolkach lub na gokartach.

19:30 Kolacja w restauracji w Tomaszowie Mazowieckim

Wieczorem polecamy kolację w urokliwej restauracji w centrum miasta 

Przystań Miejska nad Pilicą

21:00 Spacer po Przystani Miejskiej nad Pilicą

Proponujemy jeszcze wieczorny spacer po Przystani Miejskiej nad Pilicą (z centrum miasta dojedziemy tu samochodem w ciągu 5 minut), gdzie polecamy podziwianie wieczornych widoków. 

22:30 Nocna zabawa w centrum miasta.

Na finał wycieczki proponujemy powrót do centrum i odwiedzenie jednego z pubów bądź dyskotek, gdzie można napić się drinka, potańczyć i miło spędzić czas.

3. Warto wiedzieć

Widok Pałacyku dr Jana Rodego
  • Czas trwania wycieczki to około 14 godzin
  • Informacja Turystyczna, pl. Kościuszki 29, tel. 44 710 03 29
  • e-mail: informacjaturystyczna@mck-tm.pl
  • Rezerwat Niebieskie Źródła - wstęp bezpłatny 
  • Skansen Rzeki Pilicy: ceny biletów – normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
  • Arena Lodowa: ceny biletów na ślizgawkę od 25 zł
  • obiekty hotelowe i gastronomiczne znajdziesz w naszej bazie adresowej

Warto sprawdzić aktualne ceny i dostępność atrakcji przed planowaną wycieczką. Spójrzcie również w nasz kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych, być może któraś z pozycji Was zainteresuje. Mamy  nadzieję, że nasze propozycję spełnią oczekiwania Waszej rodziny i dostarczą niezapomnianych chwil w Tomaszowie Mazowieckim!

4. Zobacz trasę na mapie

6. Audioprzewodnik

Do pobrania
Pobierz przykładowy plan wycieczki jednodniowej dla dwojga [PDF | 443.47 KB] Pobierz

7. Podziel się swoją opinią o wycieczce

Do tego pola można wysłać nieograniczoną liczbę plików.
Limit 64 MB.
Dozwolone rozszerzenia: gif, jpg, jpeg, png.
CAPTCHA
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Obraz
dofinansowania

Projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" wsparty przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
 

www.eeagrants.pl

Obraz
logo